16-11-2014
"Rytuały słowiańskie. Coachingowe poszukiwanie tożsamości." Przekazuję zaproszenie Bielskiego Klubu Coacha na niezwykłe, intrygujące spotkanie już 27 listopada. „Niejednokrotnie,... więcej>>
10-04-2014
Jak Usprawnić Pracę Swojego Mózgu Metodą Biofeedback?   Już w najbliższą środę 16. kwietnia, rewelacyjną metodę, stosowaną w pedagogice, psychologii, sporcie i w biznesie,... więcej>>
22-02-2014
Zapisy do Coachingowej Grupy Rozwojowej trwają! Pierwsze spotkanie już 26. lutego o godzinie 17:30 w Bielsku-Białej Pierwsze spotkanie jest OTWARTE i BEZPŁATNE. Niezobowiązujące. Pomoże... więcej>>

Czym jest coaching


Coaching to uczenie się
lepszego rozumienia samego siebie, odnajdywania i wykorzystywania własnych zasobów, brania na siebie odpowiedzialności za własne życie i wszystkie jego aspekty oraz kierowania swoim losem. Źródło tej mądrości znajduje się w Tobie. Jako coach wspieram w odnajdywaniu drogi do tego źródła i rozbudzam odwagę do czerpania z jego bogactwa.

Coaching dzieje się w Tobie, w trakcie sesji, a w szczególności pomiędzy nimi. Można powiedzieć, że jest to taka swoista rozmowa z samym sobą, gdzie coach jest potrzebny o tyle, o ile potrafi podpowiedzieć, jakiego pytania jeszcze sam sobie nie zadałeś i mobilizuje do znalezienia odpowiedzi.

Coaching to pytania, dzięki którym możesz zobaczyć daną sytuację inaczej, z różnych punktów widzenia, możesz odkryć coś zupełnie nowego lub coś, czego dotychczas po prostu nie zauważałeś. Coaching to pytania, które burzą iluzje, prowokują do głębszej refleksji. Często powodują najpierw stan chaosu i wewnętrznego bałaganu, by następnie mogła wyłonić się nowa harmonia, dająca więcej satysfakcji w życiu czy w pracy zawodowej. Coaching to pytania nakierowane na przyszłość - pytania o sens Twoich dążeń.

Coaching to lustro, w którym zobaczysz siebie i swój świat – bez żadnych ocen, porównań, krytycznych uwag i „dobrych” rad. To Ty decydujesz, co jest ok, a nad czym chcesz pracować.

Coaching to działanie. W czasie sesji Twój cel staje się precyzyjny, wyraźnie określony w czasie i przestrzeni. Zyskuje konkretny kształt i wymiar. Pojawia się plan działania, mobilizacja i motywacja do podjęcia pierwszych kroków. W końcu działasz i zdążasz w ściśle określonym kierunku. Ty decydujesz o swoim sukcesie.